Kim jestem?

Nazywam się Kamila Kowalewska i jestem autorką tego bloga. Fajnie, że tu jesteś. Usiądź i rozgość się wygodnie.

kami everywhere kim jestem

Jestem jedną z tych osób, które nie potrafią usiedzieć na miejscu. Podróżniczego bakcyla złapałam na dobre ponad 10 lat temu, kiedy zaczęłam intensywnie podróżować po Europie, a wyjazdy przeplatałam mieszkaniem w różnych pięknych zakątkach Starego Kontynentu, jak Hiszpania, Portugalia czy Bośnia i Herzegowina. Dwa ostatnie z wymienionych krajów do tej pory darzę wyjątkową sympatią i chętnie tam wracam.

Odkąd zaczęłam pracować w korporacji, zmieniło się nieco moje podejście do podróży. Podczas 26 dni urlopu nie starałam się zobaczyć jak najwięcej, wolałam powoli delektować się odwiedzanym miejscem. W pracy cieszyłam się na każdą podróż służbową, bo takie wyjazdy pozwalały mi poznać nieznane zakątki Polski. Urlop na etacie przestał mi jednak wystarczać i dlatego postanowiłam wyruszyć w podróż dookoła świata, którą rozpoczęłam 8 września 2016 roku w Indonezji.

Jestem fanką sztuki (też tej ulicznej), architektury i wielkomiejskiego życia – tu na pewno odzywają się moje warszawskie korzenie. Mimo to, w podróży najważniejsza jest dla mnie możliwość poznawania innych kultur i obcowania z ludźmi. To właśnie wokół ludzi tworzę historie opisywane na tym blogu. Oprócz tego bliskie mi są kwestie świadomości ekologicznej w odwiedzanych krajach i temu tematowi chcę się bardziej poświęcić podczas moich podróży w 2016 roku realizując projekt #lesswastearoundtheworld.

Odwiedzone przeze mnie kraje to: Albania, Australia, Austria, Belgia, Birma (Myanmar)Bośnia i Herzegowina, Brazylia, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Grecja, Gruzja, Indonezja, Irlandia, Kosowo, Kuba, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Monako, Niemcy, Portugalia, San Marino, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Tajlandia, Turcja, Watykan, Wielka Brytania, Węgry, Włochy.

Masz do mnie pytanie lub chcesz ze mną współpracować? Zajrzyj do zakładki współpraca! Zawsze możesz napisać do mnie e-maila na kamieverywhere@gmail.com !

4 komentarze

 • Reply balkanyrudej 14/10/2014 at 16:07

  Zazdroszczę Ci strasznie możliwości pomieszkania na Bałkanach 🙂 ja niestety pewnie nigdy tego nie zakosztuję, ale za to mogę sobie po tym regionie trochę pojeździć (choć oczywiście w planach mam również inne zakątki świata, ale jak na razie Półwysep Bałkański wygrywa).
  A ja rodowitą warszawianką nie jestem (bo kielczanką), za to mieszkam pod Warszawą 😉

  • Reply kamieverywhere 14/10/2014 at 22:01

   po pierwsze – nigdy nie mów nigdy 🙂 po drugie – jak sama dobrze wiesz Bałkany wciągają 🙂 ja odwiedziłam chyba wszystkie bałkańskie kraje, ale niektóre na szybko, po omacku – zamierzam to regularnie nadrabiać 🙂

 • Reply Piotr M 24/06/2015 at 09:48

  Zazdroszcze Ci, że potrafisz pogodzić, zaplanować czas poświęcony na prace i podróże. Zamierzam przeczytać od deski do deski Twojego bloga, może znajdę natchnienie na wyprawe w przyszłym roku. Piszesz super, zwięźle, konkretnie. Imponujący styl, raczej nie da się nudzić czytając. Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu owocnych wypraw.

  • Reply kamieverywhere 07/07/2015 at 00:43

   Piotrze, wbrew pozorom takie planowanie wcale nie jest specjalnie trudne, szczególnie, że podróże są jednym z priorytetów w moim życiu. Dziękuję bardzo za tyle miłych słów i oczywiście zapraszam do czytania oraz pozostawiania komentarzy pod postami. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Dodaj komentarz